Známy čarodejník opäť na scéne

Kto by nepoznal Čarodejníka z krajiny OZ? Príďte si pozrieť hru v bábkovom prevedení.

Divadelnú adaptáciu tejto krásnej hudobnej rozprávky si pre vás pripravilo Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Predstavenie budete môcť navštíviť už túto nedeľu 26. januára 2020 o 15. hodine.

Hra inšpirovaná legendárnou knižnou predlohou amerického spisovateľa L. Franka Bauma zachytáva nevšedný príbeh o zázračnej krajine OZ. Putuje ňou malá Dorotka spolu s jej verným psíkom Totom, strašiakom Hastrošom, plechovým drevorubačom Plecháčom a zbabelým levom Bojkom. „Svojou odvahou, rozumom a srdcom porazia zlú čarodejnicu Elfabu a odhalia, že niekedy aj moc tých najväčších kúziel a čarov môže byť len ilúzia a že každý môže dosiahnuť všetko po čom túži, ak bude naozaj veľmi chcieť,“ opisuje ideu príbehu divadlo.

zdroj: sdn.sk

Na divadelnú inscenáciu sú srdečne pozvané nielen deti, ale aj ich rodičia. Predstavenie bude plné vizuálnych čarov, farieb a chytľavej hudby. Zoznámia sa s rôznymi typmi bábok a techník, ale aj princípmi čierneho divadla a video-mappingu.  

„Rozprávkový román Čarodejník z krajiny OZ bol prvý krát vydaný v roku 1900 a patrí medzi klasické knižné diela pre deti najmä v anglo-americkej kultúre. Bol mnohokrát filmovo spracovaný aj ako hraný, aj ako animovaný film. Známa je aj jeho muzikálová filmová verzia ocenená dvoma Oscarmi z roku 1939,“ vysvetľuje Staré divadlo Karola Spišáka a dodáva, že táto adaptácia bola uvedená v Bábkovom divadle Nitra už v roku 1972.

zdroj: sdn.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password