V Mestskom parku na Sihoti pribúdajú atrakcie odkazujúce na nitrianske dominanty

Spájať ich bude pás symbolizujúci rieku Nitra. Žabiu fontánu vrátili do pôvodnej podoby z roku 1935.

Foto: FB Mesto Nitra

Obnova Mestského parku na Sihoti v Nitre je stále bližšie k záveru. Radnica pred niekoľkými dňami zverejnila informácie o novinke v podobe 10-metrovej konštrukcie hradu a ďalších plánovaných prvkov vrátane zmenenej zvieracej obory. Prebiehajúce práce si bol pozrieť aj tím projektantov z ateliéru Krejčiříkovi, ktorý revitalizáciu parku navrhol.

Podľa magistrátu sa v súčasnosti finišuje s inštaláciou spomínaného hradu, ktorý je odkazom na Nitriansky hrad.

„Neďaleko neho vzniká ďalšia atrakcia, vizuálne pripomínajúca Zobor. Tieto dva prvky bude spájať kľukatý modrý pás symbolizujúci rieku Nitra. V tejto ,rieke‘ budú trampolíny a ďalšie herné lákadlá pre najmenších,“ uvádza Mestský úrad v Nitre.

Aktuálne sú už v parku viaceré vyhliadkové móla, vysadené kvetinové záhony, trávniky aj stromy.

Výsadba stromov prebieha postupne. Umiestnené budú aj v okolí piknikových stolov tak, aby vytvárali potrebný tieň. Návštevníci budú môcť využívať viaceré vyhliadkové móla. Dve z nich sú v okolí mŕtveho ramena rieky, tretie v spomínanej zvieracej obore.

Prvky v parku majú po revitalizácii pripomínať, že má za sebou dlhú históriu.

Osadené preto boli parkové lavičky s historizujúcim dizajnom, ktorý odkazuje na fakt, že park vznikol v 19. storočí. Okrem toho pribúdajú aj oddychové ležadlá.

Vodníka zo žabej fontány premiestnili do časti, kde vznikne detské ihrisko.

Známa žabia fontána od akademického sochára Júliusa Bártfaya prešla obnovou a bola jej vrátená pôvodná podoba z roku 1935. „Po rekonštrukcii je dnes opäť funkčná, zostáva už len doladiť posledných pár detailov,“ prezradilo mesto Nitra.

Socha vodníka k nej pribudla až neskôr. Po ukončení obnovy parku bude jej miesto blízko rieky, kde vznikne detské ihrisko s vodnými prvkami.

Televízia Nitrička

Forgot Password