Zmeny v poplatkoch za psa

Mesto chce zvýšiť poplatky za psa. Dôvodom je podozrenie na špekulantov.

50 eur za psa v byte a 7 eur v rodinnom dome, to je výška ročného daňového poplatku za domáceho miláčika v našom meste. Rozdiel v poplatkoch by sa mal od budúceho roka znížiť. „Máme podozrenie, že momentálne teraz je mnoho špekulantov, ktorí vďaka tomu, aby platili nižšiu daň, si psov zaregistrujú do rodinných domov. Či už je to sused alebo rodinný príslušník, radšej toho psa prihlásia v rodinnom dome, pretože majú oveľa nižšiu sadzbu a tým pádom nie sú motivovaný mať ho tam, kde so psom aj reálne bývajú,“  hovorí Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

„V Nitre je momentálne evidovaných 3 500 psov, z nich je registrovaných v bytoch iba 700. Toto nám nevychádza ako reálny stav z toho, ako to pozorujeme v meste,“ dopĺňa Miloslav Špoták, viceprimátor mesta Nitra.

Po novom by ste za psa nahláseného v rodinnom dome mali zaplatiť o 5 eur viac, naopak, pes v byte vás vás bude stáť o 15 eur menej než doteraz. V rodinných domoch by to malo zo 7 eur stúpnuť na 12 a v bytoch by to malo, naopak, klesnúť z 50 eur na 35. O tomto návrhu budú poslanci rokovať na najbližšom mestskom zastupiteľstve. Ak návrh prejde, daňová sadzba sa zmení od januára 2020.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password