Zmení sa Svätoplukovo námestie a pešia zóna?

V Nitre práve prebieha Hackathon, teda koncept, ktorý spája odborníkov z rôznych oblastí za účelom vyriešenia problému. V tomto prípade prichádzajú odborníci s návrhmi, ako skrášliť a vylepšiť pešiu zónu a Svätoplukovo námestie.

Podujatie sa začalo včera, kedy sa mohli obyvatelia Nitry podeliť o svoje názory na zlepšenie formou dotazníku alebo vo verejnej diskusií.

„Stromy, kríky, kvetináče, tienidlá, hojdacie siete, sedenia. Toto sú len niektoré z prvkov, ktoré môžu výrazne oživiť pešiu zónu a Svätoplukovo námestie. V horúcich slnečných dňoch dokážu poskytnúť príjemný chládok a podporia stretávanie ľudí v doteraz vyľudnenom centre Nitry,“ vyjadril sa k podujatiu hovorca mesta, Tomáš Holúbek.

Dnes a zajtra budú odborníci svoje nápady, ako aj nápady obyvateľov, vyhodnocovať a riešiť. Cieľom celého podujatia je spraviť z námestia v centre mesta príjemné miesto, ktoré bude pulzovať životom. Workshop Hackathon – Hlavné námestie sa koná pod záštitou primátora Mareka Hattasa a hlavného architekta mesta Viktora Šabíka. Mesto ho vyhlásilo v spolupráci s Katedrou krajinnej a záhradnej architektúry SPU v Nitre.

Verejné vyhodnotenie výsledkov a uzatvorenie Hackathonu sa bude konať zajtra o 20.00 hodine.

„Výstupom Hackathonu budú práce, ktoré by mesto Nitra malo zrealizovať ešte v priebehu tohto či budúceho leta. Finančné krytie na úpravy sú 30-tisíc eur,“ dodal Holúbek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password