Zmenený grafikon autobusovej dopravy doplní linka k novému obchodnému domu na Zlatomoraveckej

Zmeny sa tiež týkajú dopravy do Priemyselného parku a zavedenia nových zastávok.

Foto ilustračná (pixabay.com)

Nový grafikon mestskej autobusovej v Nitre začne platiť v nedeľu 10. decembra. Cestujúci sa po novom autobusom odvezú aj k obchodnému domu Kaufland na Zlatomoraveckej ulici. Doprava bude zabezpečená linkou 6, ktorej spoje pôjdu cez zastávku Vašinova a novú zastávku Zlatomoravecká pri Kauflande.

Medzi zmenami je tiež zrušenie linky do Priemyselného parku.

Linka 4 v pracovných dňoch dopoludnia nebude zachádzať do Priemyselného parku. „Do Dražoviec teda pôjde priamo bez zachádzky. Dovtedy, kým sa v tejto lokalite nezavedie systémové riešenie obsluhy, budú do Priemyselného parku dočasne predĺžené niektoré spoje linky 2 zo Šindolky,“ vysvetľuje nitrianska radnica.

Inde zase zastávky pribudnú.

Strategický park I. až Strategický park IV. sú nové zastávky, ktoré budú zriadené na ulici Cez Panské. Premávať tu bude linka 23. „Pre linky 2, 4, 16, 17 a 23 bude na ulici Na pasienkoch zriadená nová zastávka Priemyselný park VI. Na linke 11 do Párovských Hájov bude v pracovných dňoch večer premávať nový pár spojov,“ dopĺňa magistrát.

Smerom z centra k autobusovej stanici majú linky stanovené svoje označníky.

Linky 7 a 25 odbočujúce na Špitálsku majú na zastávke Rázcestie autobusová stanica zastavovať pri prvom odbočníku, ostatné linky budú na zastavovať na treťom odbočníku.

„Mestské časti Dražovce a Zobor spojí priama linka. Vybrané spoje linky 4 budú v dňoch školského vyučovania premávať cez Šindolku po trase linky 2,“ uvádza ďalšie zmeny mestský úrad.

Televízia Nitrička

Forgot Password