Zmena Kupeckej na KníhKupeckú

V piatok 27. septembra sa uskutoční podujatie, ktoré premení Kupeckú ulicu na KníhKupeckú.

Podujatie sa začína o 14.00 hodine, kedy si budete môcť vypočuť umelecké prednesy literárnych diel v podaní žiakov Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského. Umelecké prednesy pod vedením Marice Šiškovej doplnia hudobné vystúpenia Martiny Janegovej.

Pripravené sú aj aktivity pre najmenších a to knižné dielničky. O 14.30 prebehne priblíženie knižky Vtáčik a lev určenej pre deti od 3-7 rokov a o 16.00 hodine priblíženie knižky Múr určenej pre školákov.

O 17.00 hodine sa uskutoční stretnutie s oceňovaným poľským spisovateľom a reportérom Mariuszom Szczygielom, ktorý patrí medzi najprekladanejších poľských autorov. Medzi jeho najznámejšie diela patria knihy Gottland a Urob si raj (Zrób sobie raj).

O 18.30 hodine sa začne koncert kapely Mojše Band – autentická kapela reprezentujúca židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska.  

Projekt bol v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou podporený mestom Nitra v grantovom programe Mením Moje Mesto.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password