Žlté nádoby na plast distribuujú už aj na Čermáni a v Janíkovciach

Dočkali sa! Rozvoz 120-litových nádob na plast pokračuje v ďalších mestských častiach.

Vrecia pri domoch striedajú žlté smetné nádoby. Nitrianske komunálne služby (NKS) pokračujú v rozvoze nádob na triedený odpad aj tento mesiac. Vrecový systém zberu tak upadne do zabudnutia na Čermáni a v Janíkovciach.

Režim vývozu nádob bude rovnaký ako kalendár zvozu naplnených vriec.

„V pondelok sme začali s rozvozom 656 nádob do Janíkoviec. Pokračovať budeme na Čermáň, kde umiestnime 940 nádob,“ informovala nitrianska radnica, ktorá začiatkom budúceho roka plánuje doplniť viac ako 3 100 žltých nádob aj do domácností na Zobore a v Starom meste, „tým pádom budú pokryté všetky domácnosti v Nitre.“

Do nádob označených žltou farbou možno vkladať PET fľaše z minerálok a z nealko nápojov, obaly od aviváží, tekutých pracích práškov, kozmetiky, hygienických potrieb ale aj tetrapaky z džúsov, mlieka a smotany – zbavené nečistôt (ťaháčik nájdete tu). Ak sa nádoba naplní, pokojne môžete použiť žlté vrece a naplnené ho položiť k nádobe. Pracovníci NKS by mali aj takýto odpad odstrániť. Nezabudnite však obaly pred vyhodením stlačiť, ušetríte tak miesto a autá nebudú zbytočne prevážať vzduch.

Foto: Mesto Nitra/Roman Oravec

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password