Zlodeji úradujú, sviatky im hrajú do karát

Prípravy na sviatky vrcholia. Ešte zvládnuť posledné nákupy a voľno môže začať. Buďte obozretní a nenechajte si sviatky pokaziť zlodejmi.

Zlodeji si voľno neberú. Striehnu na vhodnú chvíľu a ak im záťah vyjde, okradnutému ostanú len oči pre plač. Masy ľudí v obchodných domoch, zhon a roztržitosť vytvárajú dlhoprstým ideálne podmienky.

Na zvýšené nebezpečenstvo okradnutia upozorňujú aj policajti. Ľudí varujú najmä pred vykrádačmi áut. „Nenechávajte si žiadne drahé osobné veci v autách. Často sa na predných sedadlách skvejú kabelky, notebooky a aj firemné doklady. Šikovný zlodej vás o ne pripraví v priebehu pár sekúnd,“ vystríha obyvateľov na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

V týchto dňoch sa po uliciach aj parkoviskách pohybujú policajní preventisti. Polícia sa tak snaží znížiť nepríjemné následky nákupného zhonu.

Okrem zlodejov môžete na parkoviskách obchodných domov stretnúť aj rôznych šmelinárov. Tí predávajú poväčšine kradnuté veci. „Pred malou chvíľou mi klopal na okno auta muž, v ruke držal drahú vŕtačku a snažil sa mi ju predať za menej ako štvrtinu pôvodnej ceny,“ prezradil Milan z Nitry.

Pri podozrivo lacných ponukách by si mal dať každý pozor. Ak je predávaná vec naozaj kradnutá, kupujúcemu by sa mohol takýto obchod vypomstiť. V prípade, že majiteľ krádež ohlásil a polícii sa podarí vypátrať zlodeja i kradnutú vec, môže prísť o peniaze aj tovar.

Ďalšou skupinou, ktorá sa v predvianočnom období snaží neetickým spôsobom zarobiť, sú podvodníci.

Prezlečení za bezdomovcov vám vyrozprávajú srdcervúci príbeh. Naoko žiadajú málo – drobné, možno jedlo. Trik je v tom, svoju obeť čo najviac obmäkčiť. Často na nekalé praktiky využívajú deti. V takomto prípade je nutné okamžite volať políciu, môže ísť o závažnejší problém.

Vianočné nákupy sú v plnom prúde, buďte preto opatrní. „Nepozornosť a roztržitosť v tomto zhone vás môžu stáť peniaze aj nepríjemnosti,“ pripomína Polícia SR.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password