Zlodeja so sekáčom na mäso zadržali policajti aj vďaka náhode

Policajná hliadka bola práve v blízkosti železničnej stanice v Nitre, keď začula slová „polícia“ a „pomoc“.

Foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Podľa výpovedí svedkov neznámy muž vošiel do čakárne železničnej stanice so sekáčikom a agresívnym prejavom, viacero čakajúcich preto vyšlo von. Nasledovala roztržka medzi ním a ďalšími mužmi.

„Jeden dal útočníkovi pár faciek a druhému pri incidente vytrhol peňaženku s hotovosťou a dokladmi. Poškodení sa za ním rozbehli a náhoda chcela, aby práve okolo išla policajná hliadka, ktorá zasiahla,“ vysvetľuje krajská polícia.

Policajti cez Staničnú ulicu prechádzali približne o 22.30 hod. Cez otvorené okno auta počuli smerom od koľajiska krik niekoľkých osôb, potom si všimli osobu, ktorá sa ponáhľala k neďalekej autobusovej stanici.

Neznámemu pri preskakovaní plotu vypadol z ruky sekáčik na mäso.

„Na miesto práve dobiehala dvojica mužov, ktorí kričali na policajtov, aby ho zadržali, pretože ich práve okradol,“ informuje o prípade nitrianska krajská polícia.

Dvojica hliadkujúcich policajtov muža následne zadržala, jeho vyčíňanie vyšetrovateľ policajného zboru riešil ako prečin krádeže v súbehu s prečinom výtržníctva. Zlodej bol pod vplyvom alkoholu, nafúkal 0,98 promile.

Televízia Nitrička

Forgot Password