Zlodej, ktorý ukradol vianočné darčeky, nekradol prvýkrát

Lepkavé prsty mal aj pred sviatkami. Časť vecí sa našla a neskôr budú vrátené.

Polícii sa podarilo zadržať zlodeja, ktorý sa nedávno vlámal do budovy občianskeho združenia, kde odcudzil rôznu elektroniku, šperky, hračky a kozmetiku, ktoré si zatiaľ klienti tohto zariadenia nestihli vyzdvihnúť spod vianočného stromčeka. Vlámanie bolo ohlásené na Nový rok. 32-ročný muž spôsobil krádežou škodu približne 1200 eur a poškodením zariadenia a bezpečnostných dverí 500 eur.

„Šalianski kriminalisti na základe získaných informácií krátko po čine zadržali podozrivú osobu,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR.

Muž bol obvinený z trestných činov krádeže, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody. Na ďalšie úkony podľa polície čaká v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ už dal podnet na jeho väzobné trestné stíhanie. Hrozí mu 5 rokov odňatia slobody v hornej hranici trestnej stanici.

„Časť z odcudzených vecí sa našla a po vykonaní potrebných úkonov budú vrátené občianskemu združeniu,“ uvádza polícia. Nešlo o prvú krádež tridsiatnika.

Ešte pred vianočnými sviatkami sa vlámal do spoločných priestorov na Hlavnej ulici v Šali, odkiaľ zobral bicykel približne v hodnote 400 eur. Pred krádežou v budove občianskeho združenia si všimol na ulici P. Pázmaňa poškodený výklad na predajni s elektronikou.

Zastavil sa teda aj tu, výklad rozbil a zobral z neho 2 led lampy a jednu anténu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password