Zlatomoravecká expozitúra Ponitrianskeho múzea pripravuje novú stálu expozíciu

Venovaná bude šľachtickému rodu Migazziovcov.

Venovaná bude šľachtickému rodu Migazziovcov.

Ako informovalo múzeum, výstava bude predstavená začiatkom decembra, keď bude slávnostne otvorená a sprístupnená návštevníkom.

„Starý šat spoločenskovednej expozície Múzea v Zlatých Moravciach zostavenej zo zbierok archeológie, histórie, numizmatiky a etnológie nahradí nová stála expozícia s názvom Rod Migazziovcov. Výstavné priestory múzea po dlhých rokoch zmenia svoj pôvodný ráz. Na ploche približne 100 metrov štvorcových sa ocitne moderná inštalácia historickej témy venovanej významnému šľachtickému rodu,“ uviedla riaditeľka Ponitrianskeho múzea Patrícia Žáčiková.

Ako doplnila, rod Migazziovcov je tou najvýstižnejšou historickou témou situovanou do prostredia Migazziovského kaštieľa, v ktorom sídli expozitúra múzea v Zlatých Moravciach.

„Príprave novej modernej expozície sme sa s kolektívom Ponitrianskeho múzea v Nitre venovali takmer dva roky. Návštevníkom predstaví viac i menej známe informácie, fotografie i zbierkové predmety viažuce sa k minulosti rodiny. Nová podoba výstavného priestoru zodpovedá súčasným trendom a nárokom na moderné múzejné výstavníctvo. Samozrejmosťou expozície bude aj videoprojekcia, zvukový sprievodca či projekčná stena. Nenávratný finančný príspevok na realizáciu je schválený vo výške 172.097,82 eura,“ dodala Žáčiková.

Zdroj foto: www.muzeum.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password