Zlaté Moravce s najmladším kádrom v histórii klubu

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce vstúpia do nového ročníka 2023/2024 s najmladším tímom v histórii klubu a ich cieľom bude zachrániť sa v Niké lige.

Mužstvo sa chce pod novým trénerom Vladimírom Cifraničom prezentovať organizovaným futbalom.

„Chceme nadviazať na to, čo sa tu udialo v poslednom zápase. Barážový duel mal všetko, čo mal mať. Kvalitu, náboj, emócie. Tie strhli našich fanúšikov. Doteraz sa o strenutí v meste hovorí. Ľudia žijú futbalom, čakajú na novú sezónu. Je teraz na nás, aby sme si fanúšikov udržali. Káder sme výrazne obmenili a omladili. Rozpočet sme navýšili a máme ho vykrytý,“ povedal predseda predstavenstva ViOn-u Martin Ondrejka podľa oficiálnej webstránky klubu.

Po sezóne skončil na lavičke Ivan Galád, ktorý pomohol tímu k záchrane. Vystriedal ho štyridsaťosemročný Cifranič. Ten v najvyššej slovenskej súťaži predtým pôsobil v mužstve AS Trenčín.

„Radi by sme hrali útočnejší futbal, podľa toho sme typologicky skautovali aj hráčov. Tím sme výrazne omladili, príprava prebehla podľa plánov. Chceme sa vyhnúť predchádzajúcim dvom sezónam, keď sa hralo o záchranu. Všetko ostatné by bolo bonusom navyše. Káder je takmer uzavretý, môže však ešte nastať nejaký pohyb smerom dnu,“ uviedol Cifranič, ktorý pôsobil v klube v sezóne 2006/2007 ako hráč.

Zlaté Moravce odohrali v príprave šesť zápasov a v piatich dokázali zvíťaziť.

Prehrali len na pôde maďarského Vasasu 0:1.

Stredopoliar Karol Mondek verí, že nová sezóna dopadne lepšie ako predchádzajúca: „Máme mladý tím, určite budeme behavejší. Trénera poznám z Trenčína, poznám jeho filozofiu. Budeme hrať aktívnejší futbal, ktorý by sa mal našim fanúšikom páčiť. Začíname v Skalici, kde sme boli vo vlaňajšej sezóne úspešní. Sme dobre naladení, prípravné zápasy nám vyšli. Tešíme sa na ligu.“

Klub sa predstaví v nových dresoch a v úvodnom stretnutí nastúpi na ihrisku Skalice, kde v minulej sezóne v oboch dueloch dokázal triumfovať.

Doma sa prvýkrát predstaví v nedeľu 6. augusta v zápase proti Trnave.

Foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password