Zlá viditeľnosť na kruhovom objazde

Na veľkom kruhovom objazde, kde sa spájajú ulice Štúrova, Bratislavská, Braneckého a Janka Kráľa je kvôli vysokým kríkom zhoršená viditeľnosť.

Jedná sa najmä o pripojenie na kruhový objazd z Bratislavskej ulice. Príčinou sú kríky, ktoré sú tam vysadené z dekoratívnych dôvodov. Kríky a určité druhy malých stromov sa rozrastajú a dostávajú sa postupne aj do rozhľadového trojuholníka. Mesto si je tohto problému vedomé a vykonáva pravidelné opilovanie, resp. vypilovanie tamojších kríkov a drevín. Opilovanie ušľachtilých kríkov stačí aj jedenkrát za dva roky, pri listnatých náletových stromoch je to aj dvakrát do roka.

„Priamo do rozhľadových trojuholníkov by sa nemalo sadiť nič, len tráva. Podobných miest je v meste viac, ale kruhová križovatka na Bratislavskej sa opakuje často. Problémy s prerastajúcou zeleňou sa samozrejme snažíme v rámci našich možností riešiť,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek, hovorca Nitry.

Do úvahy prichádza aj nápad nasadiť namiesto kríkov a stromov kvetiny. Ich vysadenie a následná starostlivosť by však bola finančne aj časovo veľmi náročná.

„Kvetinový záhon vyžaduje veľmi intenzívnu údržbu a aj jeho výsadba je drahá. Preto to nepraktizujeme,“ dodal Holúbek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password