Tržby stúpajú, život sa vracia do normálu

Tržby aj počet vydaných pokladničných dokladov sa postupne vracajú na úroveň obdobia spred pandémie.

Dokazujú to najnovšie štatistiky finančnej správy zo systému e-kasa. „Už v apríli tohto roka bol denný priemer tržieb na úrovni 68,7 milióna eur, čo je približne rovnaká úroveň ako na začiatku minulého roka, keď ešte neplatili prísne protiepidemické opatrenia. Pandémia nového koronavírusu si vyžiadala sprísnenie protiepidemických opatrení, čo viedlo k zatvoreniu väčšiny obchodov, či utlmeniu poskytovania služieb,“ informuje finančná správa.

Zatvorenie prevádzok sa prejavilo aj na vývoji tržieb evidovaných v systéme e-kasa. Situácia sa však s postupným uvoľňovaním ekonomiky vracia do normálu.

Zo štatistík vyplýva, že zatiaľ čo sa v januári tržby pohybovali v priemere na úrovni 46,9 milióna eur za deň, v apríli sa už vrátili na 68,7 milióna eur. Ide teda o takmer rovnakú výšku tržieb, ktoré finančná správa evidovala v systéme e-kase vlani pred vypuknutím koronakrízy.

Rovnaký vývoj zaznamenala finančná správa aj v prípade vydaných pokladničných dokladov.

V apríli tohto roka e-kasy vydali 4,05 milióna pokladničných dokladov. Ide o  takmer rovnaký počet bločkov ako začiatkom minulého roka pred pandémiou koronavírusu, keď bolo v systéme e-Kasa evidovaných okolo 5 miliónov pokladničných dokladov. 

„V súčasnosti je na Slovensku aktívnych 146.235 online registračných pokladníc a virtuálnych registračných pokladníc,“ dopĺňa finančná správa.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password