Získali ocenenie za služby pre seniorov

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre bola ocenená za aktivity, ktoré pripravujú pre starších občanov.

„Naša populácia starne a napriek zvyšovaniu počtu občanov v seniorskom veku, je táto skupina obyvateľov často na okraji záujmu a života spoločnosti. Aj seniorský vek sa však dá prežiť aktívne, spokojne a plodne. K tomu možno prispieť otvorenejším, priateľskejším prístupom mladšej a strednej generácie, celej spoločnosti a jej jednotlivých súčastí,“ tvrdia organizátori súťaže Senior Friendly.

Klub Luna Senior Friendly, občianske združenie a OZ Bagar organizuje súťaž s cieľom oceniť firmy, organizácie za priateľskosť, otvorenosť a ústretovosť k seniorom.

Súťaž prebiehala v štyroch kategóriách. Oceňovali veľké spoločnosti, stredné spoločnosti, malé firmy vrátane živnostníkov a médiá, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie a tiež zdravotnícke zariadenia. Do súťaže sa zapojila aj Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre.

Zdroj foto: fb Krajská knižnica Karola Kmeťka Nitra

Knižnica v rámci mesačných podujatí ponúka návštevníkom staršieho veku množstvo aktivít.

Na pravidelných stretnutiach s názvom Trénujeme pamäť ďalej cvičia 5 Tibeťanov a jogovú terapiu. Pamäť trénujú aj na pravidelných stretnutiach Knižnica – telocvičňa pre mozog. Okrem toho knižnica usporadúva besedy a prednášky napríklad o osteoporóze, korupcii, v spolupráci s regionálnou kanceláriou Prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR sa nedávno konala prednáška Bezpečnosť a ochrana na každom kroku. Samozrejmosťou je čitáreň, kde sa seniori dozvedia nové informácie vďaka najnovším číslam novín a časopisov.

„Aj my v knižnici sa snažíme, aby sa seniorom žilo kvalitnejšie. Zapájame ich do rôznych aktivít a podujatí, aby sme ich zabavili ale aj zamestnali. Nie je to práca jedného človeka, ale celého tímu knihovníčok. A naša snaha bola ocenená,“ vyjadrila sa Ivana Budayová z Krajskej knižnice. Zástupkyne Knižnice v Zichyho paláci v Bratislave prevzali Čestné uznanie za mimoriadne aktivity pre seniorov a veria, že seniori k ním naďalej budú chodiť s radosťou.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password