Zimná sezóna na hrade

Od novembra do marca platia v areáli hradu a jeho objektoch nové otváracie hodiny. Opäť môžete očakávať adventný a vianočný program.

Október bol posledným mesiacom letnej sezóny Nitrianskeho hradu. Od novembra sa menia otváracie hodiny hradného areálu. Otvorený bude od 6.00 do 17.00 hod. Katedrála sv. Emeráma bude otvorená od 9.00 do 16.00, s prestávkou od 12-tej do 13-tej hodiny. Diecézne múzeum môžete navštíviť od piatka do nedele, vždy medzi 10.00 a 15.00 hodinou.

Do 8. novembra je otvorená aj kanonická krypta na hornom nádvorí k tichej modlitbe za zosnulých.

Nitriansky hrad má pre návštevníkov pripravený program aj počas Adventu a Vianoc.

Od 14. do 22. decembra bude v Gotickej priekope k dispozícii Adventné mestečko. Ak máte záľubu vo výrobe kreatívnych a zaujímavých hračiek, dekorácií alebo predmetov z dreva či keramiky, môžete sa zapojiť do podujatia Advent na hrade. Pre predajcov bude k dispozícii uzatvorený drevený stánok. Prihlásiť sa môžete mailom na dieceznemuzeum@gmail.com.

Advent na hrade bude prebiehať počas dvoch víkendov. 15. – 16. decembra a 21. – 22. decembra, vždy od 10.00 do 20.00 hodiny.

„Vo Vazulovej veži bude zároveň prístupná výstava o skutočnom význame Vianoc – čo nám hovorí Sväté písmo o Vianociach a ako do Ježišovho narodenia zapadajú historické udalosti?“ uviedlo program na hrade Biskupstvo Nitra. Aj tento rok bude pre návštevníkov Diecézneho múzea pripravená výstava betlehemov. Pôjde o betlehemy zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. Vernisáž sa uskutoční 14. decembra o 17.00 hodine. Tretiu adventnú nedeľu, 16. decembra o 11.00 hod., sa v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma uskutoční svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny. 

Večernú svätú omšu bude 24. decembra o 22.00 hodine celebrovať nitriansky biskup Mons. Viliam Judák a program bude pokračovať aj po Vianociach.

„Na sviatok svätého Štefana, 26. decembra o 18.00 hod., bude v katedrále vianočný koncert Psallite Deo a 6. januára o 17.00 hod. Trojkráľový večer s ľudovou hudbou Mirka Dudíka,“ dolnilo nitrianske biskupstvo.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password