Žijú v Nitre prasiatka?

Okolie rieky Nitry znečistili neporiadni ľudia. Zamestnanci mesta a dobrovoľníci po nezodpovedných občanoch vyniesli 7 kýblov odpadu.

„Doslova Augiášov chliev,“ takto nelichotivo opísala prostredie okolo rieky Nitry radnica. Na neporiadok upozornil občiansky podnet na stránke Odkaz pre starostu.

Piati „čističi“ pracovali bez prestávky takmer šesť hodín.

Nábrežie rieky bolo preplnené odpadom, a to najmä v oblasti Medzi vodami, kafilérie, kompostárne a cyklotrás, teda takmer popri celej rieke. Dobrovoľníci a zamestnanci mesta počas čistiacej akcie našli všeličo – od uhynutých zvyškov zvierat, rozmanitého komunálneho odpadu, častí áut, pneumatík, papiera, rastlinného odpadu, až po mimoriadne nebezpečný a zdraviu škodlivý azbest.

„Celkovo nazbierali sedem kubíkov odpadu, ktoré v kontajneri odviezli pracovníci Nitrianskych komunálnych služieb,“ povedala Katarína Bedešová, referentka pre verejné priestranstvá a aktivačné práce z Odboru komunálnych činnosti a životného prostredia.

O skládkach v oblasti rieky sme vás informovali aj my. Spomínate si napríklad na tú v Krškanoch?

Nie len okolie rieky je obľúbeným cieľom nezodpovedných občanov. Svoj odpad neváhajú vyhodiť kdekoľvek, napríklad aj pri Židovskom cintoríne. Radnica preto vyzýva ľudí, aby boli k svojmu okoliu ohľaduplnejší. „Vynaložené finančné prostriedky, ktoré boli použité na túto čistiacu akciu, mohli byt využité zmysluplnejšie, na rozvojové akcie,“ dodal na margo štvrtkovej akcie hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Ako postupovať v prípade, ak natrafíte na čiernu skládku, sa dočítate aj v našej právnej poradni. Nič však nepokazíte ani podnetom na stránke Odkaz pre starostu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password