Projekt Centrum športu pri základnej škole pokračuje: Na ľad sa postavili žiaci z Cabajskej

V nasledujúcich týždňoch si korčule obujú aj žiaci ostatných zapojených škôl.

Riaditeľky nitrianskych škôl sa o projekte, ktorý má rozhýbať deti, pozitívne vyjadrili už pred niekoľkými mesiacmi. Aktivity projektu sú realizované v spolupráci mesta Nitry a Slovenského zväzu ľadového hokeja. Medzi zapojené školské zariadenia patria základné školy na Cabajskej, Tulipánovej, Fatranske a Beethovenovej ulici.

„Slovenský zväz ľadového hokeja chce deťom nahradiť ,ulicu‘ a vytvoriť im miesto, kde môžu aktívne využívať voľný čas a motivovať ich k športovaniu. Súčasťou je aj týždenný korčuliarsky kurz pre triedy prvého stupňa,“ uvádza Lenka Mareková z nitrianskej radnice.

Medzi prvými na ľad nastúpili žiaci zo Základnej školy na Cabajskej ulici.

Od 8. do 12. novembra absolvovali korčuliarsky kurz na vedľajšej ľadovej ploche zimného štadióna. „Pod vedením šikovných ambasádorov deti celý týždeň absolvovali zábavné hry na ľade,“ hovorí Mária Holečková z odboru školstva. Na žiakov čakala po ukončení kurzu odmena v podobe slávnostného odovdzania diplomov a medailí, pri ktorom bol aj známy maskot HK Nitra Corgi.     

„V ďalších týždňoch na ľad nastúpia žiaci zo ZŠ Tulipánová, Beethovenova a Fatranská, ktoré sú taktiež v projekte zapojené,“ dodáva Holečková.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password