Ženská Dukla a mužský Stavbár na výslní

Fanúšikovia atletiky si prišli na svoje túto sobotu, lebo Nitra hostila finále AL 2019. Viacero veľkých mien prišlo na štadión Stavbáru pomôcť svojim tímom k dôležitým bodom do tímovej súťaže.

Augustové letné počasie prilákalo množstvo priaznivcov z celého Slovenska. Jednou z udalostí boli behy Gabriely Gajanovej na 400 a 800-metrových tratiach. Skončila druhá a prvá. Gabriela bola cez týždeň nominovaná do tímu Európy, ktorá bude bojovať proti USA. Súťažiť bude vo svojej silnejšej disciplíne, teda osemstovke. Členka STU Bratislavy však v Nitre cítila miernu únavu.

„Bol to môj tretí pretek v priebehu týždňa, takže už som cítila aj únavu. Prvýkrát som bežala v krátkom rozmedzí štvorstovku a osemstovku, ale v konečnom dôsledku som sa s tým popasovala a som spokojná,“ uviedla budúca členka tímu Európy na prestížnom mítingu, Gajanová.

Hlavným highlightom dňa však bolo celkové víťazstvo Stavbára medzi mužmi. Už piate za sebou.

K jeho výsledku prispel plným počtom bodov aj Denis Danáč, ktorý sa tentoraz predstavil na 400-metrovej trati.

„Dneska čas nebol dôležitý, išlo o to pomôcť tímu bodmi, čo sa mi podarilo. Další týždeň mám ešte jeden pretek v Česku a potom ukončím sezónu,“ zhodnotil Denis.

Na podujatí v domácom tíme, so ziskom maximálneho počtu bodov, sa predstavil indoor majster Európy na 60 metrov, Ján Volko. Toho sme zastihli po vyhratej stovke. Zvíťazil časom 10,57.

„Momentálne som rád, beriem každý čas. Prišiel som hlavne pomôcť tímu a užiť si skvelú atmosféru,“ vyjadril sa pre náš web majster Európy.

šprint mužov na 100 metrov, č.23 (Ján Volko)

V ženskej súťaži triumfoval tím Dukly, v ktorého tíme nechýbali sestry Velďákové, Martina Hrašnová či Iveta Putalová.

Stavbár teda zvíťazil s počtom bodov 256, pred Sláviou STU Bratislava. Spomínaná Dukla zvíťazila pred našimi babami zo ŠOG Nitra a to isté poradie je platné aj na konci AL, ročníka 2019.

šprint žien na 100 metrov

kompletné výsledky tu.

foto: Peter Hanečka, video a text: Tomáš Homola

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password