Žena v karanténe policajtom hovorila o úteku a samovražde

Počas karantény ju strážia policajné hliadky.

Nedávno sme vás informovali, že v karanténnych priestoroch amfiteátra na Dolnozoborskej ulici sa nachádza osoba s pozitívnou cestovateľskou anamnézou. Podľa informácií z mestskej polície ide o staršiu ženu bez domova.

Problematické správanie sa u nej prejavovalo už pri ubytovávaní.

Neskôr sa však upokojila a policajné hliadky zabezpečovali jej nepretržité stráženie spočiatku bez problémov.

O niekoľko dní bola z organizačných dôvodov presťahovaná do priestorov materskej školy na Staromlynskej ulici v Horných Krškanoch. Jej psychický stav sa tu zrejme zhoršil. „Pri štandardnej kontrole dodržiavania karantény a tiež jej psychického stavu, žena jednému z mestských policajtov v popoludňajších hodinách emotívne uviedla, že má už toho dosť, že buď ujde alebo spácha samovraždu, že sa obesí,“ opisuje situáciu Mestská polícia v Nitre. Polícia sa rozhodla dôchodkyni zavolať rýchlu zdravotnú pomoc. Všetky záchranné vozidlá boli podľa zamestnanca operačného dispečingu linky 155 v tej chvíli vyťažené. Pracovník dispečingu uviedol, že sanitku pošle, keď bude k dispozícii.

Situáciu museli policajti zvládnuť bez zdravotnej pomoci.

„Mestskí policajti do príchodu sanitky tri hodiny komunikovali so ženou a snažili sa rozhovorom uvoľniť jej oscilujúcu psychickú tenziu,“ uvádza polícia. Po príchode posádky RZP možno zostali viacerí zúčastnení prekvapení, žena totiž vyhlásila, že všetko, čo hovorila bol žart a ublížiť si nechce.

„Rozhorčene sa pýtala, prečo ju budia, keď ona chce spať,“ dodala nitrianska mestská polícia.

Záchranári preto iba skontrolovali jej zdravotný stav a odišli, pričom spolu s hliadkou ju dôrazne upozornili, aby nezneužívala záchranné zložky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password