Žena takmer poslala tisíce eur údajnému americkému vojakovi. Zastavili ju pracovníci v banke

Šesťdesiatnička sa domnievala, že je v kontakte s vojakom na misii. Cez email spolu denne komunikovali asi mesiac.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Žena z okresu Levice si jedného dňa našla v emailovej pošte správu od muža, ktorý sa predstavil ako vojak americkej armády pôsobiaci ako pracovník OSN v Sýrii. Podľa nitrianskej krajskej polície, ktorá o prípade informuje, si dvojica písala približne mesiac.

Potom prišla žiadosť o finančnú pomoc.

Údajný vojak v uplynulých dňoch poprosil 62-ročnú ženu o pôžičku, ktorá by mu pomohla dostať sa zo služby v ozbrojených silách a potom by za ňou prišiel na Slovensko. Žena podľa polície neváhala a s číslom účtu sa vybrala do banky. Chcela mu poslať viac ako 16-tisíc eur.

V prípade podozrivej love story zakročili pracovníci banky.

„Tu sa však stretla s profesionálmi a pracovníčka za bankovou prepážkou hneď podozrenie postúpila svojím kolegom, ktorí sa takýmito podvodmi zaoberajú. Tí zistili, že podozrivý účet je vedený v Bulharsku. Peniaze tak nepreviedli a privolali políciu,“ opisuje krajská polícia.

Policajná vyšetrovateľka začala trestné stíhanie pre prečin podvodu v štádiu pokusu.

Polícia pripomína, že legendu o americkom vojakovi na misii už podvodníci využili aj v iných prípadoch. Viaceré ženy tak prišli o nemalé sumy. Polícia upozorňuje používateľov internetu, aby boli obozretní.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password