Zelená je tráva, futbal, naša hra, je späť

Podľa dostupných informácií by sa mali futbalisti vrátiť na štadión už 13. júna.

Fortunaliga by však mala pokračovať v skrátenej verzii. Podľa oficiálnych stránok ligy sa na tom dohodli kluby na Prezídiu Únie ligových klubov (ÚLK). Športovci stále čakajú na vyjadrenie Úradu verejného zdravotníctva, resp. orgánov na úrovni štátu, ktoré majú dať futbalu konečné povolenie hrať. Ak sa tak stane, 13. júna zažijeme prvé kolo nadstavby. Namiesto plánovaných 10 kôl uvidíme len 5. Pre stránku fortunaliga.sk sa vyjadril aj Ivan Kozák, prezident Prezídia ÚLK.

Podľa jeho slov čaká (tak ako všetci) na konečné rozhodnutie štátnych orgánov a verí, že reštart futbalu dotiahnu do úspešného konca. Úrad verejného zdravotníctva im však stále neposkytol finálne stanovisko k navrhovanému Manuálu organizácie zápasov – jej súčasťou je aj Medicínsky protokol, ktorý by všetci zúčastnení museli dodržiavať. Termín reštartu je tak podľa jeho názoru ohrozený.

Podľa ďalších slov prezidenta sa vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu rozhodlo tak, že žiaden klub nebude zostupovať a rovnako sa nebude ani hrať baráž o účasť vo Fortunalige. Všetky zápasy sa podľa nových plánov odohrajú počas nasledujúcich víkendov. Súťaž by mala trvať do 11. júla, v prípade baráže o Európsku ligu – do 17. júla. Vytvorené sú aj možnosti odohrania semifinálových zápasov a finále Slovnaft Cup-u.

Pixabay

Fortunaliga chce svojím pokračovaním dať verejnosti jasný signál o svojom vystúpení z tieňa, do ktorého ju COVID-19 uvrhol. Prezident ÚLK Ivan Kozák odpovedá, že svet sa postupne vracia do starých koľají a jeho neodmysliteľnou súčasťou je aj futbal. Práve ten vraj ukazuje jedinečnosť ľudí po celom svete. Preto verí, že tlak, ktorý vyvíjajú fanúšikovia, verejnosť a partneri zvládnu a futbal sa vráti víťazne.

„Bude to jasný signál voči celej spoločnosti, že túto krízu spoločne zvládneme,“ uzatvára prezident ÚLK Ivan Kozák pre fortunaligu.sk.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password