Združenie STORM za prvý polrok zlikvidovalo viac ako 25-tisíc striekačiek

Ak niekde uvidíte použitú striekačku, kontaktuje uvedené združenie.

Použité injekčné striekačky, ktoré sa nachádzajú na nitrianskych uliciach, likviduje na pravidelnej báze Združenie STORM. Za prvý štvrťrok sa im podarilo zlikvidovať celkovo 11 926 striekačiek, informovali sme vás o tom aj v jednom z predchádzajúcich článkov.

Prešli ďalšie tri mesiace a je známy celkový počet za prvý polrok.

Počas prvého polroka združenie v spolupráci s klientmi odstránilo dokopy 25 704 injekčných striekačiek. Užívatelia drog ich nosia na výmenný program s názvom KROK VPRED. Táto činnosť je súčasťou programu, ktorý sa volá Bezpečne v komunite, no a ten sa v meste Nitra koná už od roku 2003.

„Združenie tiež vykonáva pravidelné zbery a likvidáciu injekčných striekačiek na podnet verejnosti. V prvom polroku zlikvidovali 21 striekačiek,“ uviedla nitrianska radnica. V bezpečnostných nádobách Fixpoint, nachádzajúcich sa na Petzwalovej ulici a autobusovej stanici, bolo objavených 14 striekačiek.

Striekačky sa našli hlavne v okolí autobusovej a železničnej stanice, potom na Petzwalovej ulici a ešte v blízkosti polikliniky, ktorá sídli na Klokočine. Počas zbierania a pri likvidácii striekačiek je s nimi potrebné zaobchádzať naozaj opatrne. „Injekčné striekačky môžu byť potencionálnym prenášačom ochorení a môžu pri náhodnom poranení spôsobiť nákazu ako je HIV/AIDS, hepatitídy typu B, C a iné,“ dodala radnica.

Ak natrafíte na použitú striekačku, kontaktujte Združenie STORM a ono zabezpečí jej likvidáciu.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password