Zdieľané bicykle je v Nitre možné vypožičať aj zdarma. Pribudli tiež nové stanovištia

Najvyužívanejším stanovišťom je dlhodobo mestský park.

Nitra bola prvým slovenským mestom, v ktorom sa zdieľané bicykle stali súčasťou verejnej dopravy. Prevádzka bikesharingu pre obyvateľov a návštevníkov mesta funguje piaty rok a pribudlo niekoľko noviniek.

K pôvodným siedmim stanovištiam, fungujúcim od začiatku poskytovania služby, pribudlo sedem nových virtuálnych lokalít. „Pri obchodných centrách OC MAX a OC Galéria Tesco, vybraných budovách univerzity UKF – pri ŠD Zobor a na Kraskovej 1 – i v mestskej časti Horné Krškany – Soda park, pri predajniach COOP Jednota na sídlisku Klokočina a na sídlisku Chrenová,“ vymenúva spoločnosť Arriva, ktorá zdieľané bicykle prevádzkuje.

Zavedená bola tiež možnosť vypožičania bicykla na čipovú kartu Arriva Nitra.

„Kompetný zoznam staničiek aj s mapou nájdu záujemcovia na webovej stránke arriva.biek i v užívateľskej aplikácii nextbike,“ uvádza Arriva. Užívatelia majú možnosť absolvovať neobmedzený počet polhodinových jázd. Tie sa týkajú aj 5-eurového mesačného predplatného.„Po odovzdaní bicykla do 30 minút na jednom z oficiálnych stanovíšť si vie užívateľ požičať ďalší bicykel, opäť v cene predplatného,“ dodáva spoločnosť.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password