Zbierka textilných dezénov v Nitre

Vernisáž odštartuje výstavu zajtra o 18. hodine v Ponitrianskom múzeu.

Výstava predstaví tvorbu Beaty Kabíčkovej-Vinceovej. Kolekcia bude mapovať dezény s detskými, rastlinnými, kvetinovými či geometrickými vzormi zo 70. a 80. rokov minulého storočia. Textilný dezén je tlačený, pestro tkaný alebo väzbový vzor na tkanine.

Autorka v 60. a 70. rokoch pôsobila ako pedagogička vo viacerých umeleckých školách a pracovala ako módna dizajnérka textílií v Liberci.

Získala aj mnoho ocenení v súťaži o najlepší návrh na textil. V textilnej tvorbe sa venovala batike, maľbe na hodváb, autorsky ručne tkanej tapisérii, alebo makramé.

Popritom sa venovala i keramickej tvorbe s figurálnymi námetmi. V jej maliarskom prejave dominujú prírodné zákutia a scenérie, kvetinové zátišia v duchu slovenskej výtvarnej moderny, abstraktné figurálne kompozície. Zastúpená je i interiérová maľba. Venovala sa i grafickým technikám, sieťotlači a fotografii.

Výstava potrvá do konca novembra.

Info: http://www.muzeumnitra.sk/

profilové foto: wikipedia.org

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password