Zbierka pre nevidiacich a slabozrakých Biela pastelka sa tento rok opäť vyberie medzi ľudí

Únia nevidiacich a slabozrakých hľadá spôsoby, ako sa k darcom dostať bližšie alebo inak. Tento rok to budú vlaky.

Ambasádori zbierky: František Košarišťan/Fero Joke, Adela Vinczeová, Róbert Roth (foto: Biela pastelka)

Zbierka Biela pastelka počas svojej 20-ročnej existencie v čistom zisku vyzbierala takmer 2 milióny eur. Vyzbierané peniaze sú určené na aktivity a presadzovanie legislatívnych zmien v prospech nevidiacich a slabozrakých.

Dobrovoľníci sa aj tento rok vyberú medzi ľudí s pokladničkou s logom „Ďakujeme, že nás vidíte“.

„Prispieť budú môcť aj cestujúci vo vlakoch národného dopravcu na tratiach TEŽ a ako poďakovanie dostanú bielu pastelku,“ uvádza Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Dobrovoľníci budú mať oblečené biele tričká s textom „Biela pastelka“ a so sebou budú mať pokladničku bielej farby s modrou potlačou a logom.

Zbierka sa bude konať v piatok 23. septembra, vo vlakoch na tratiach tatranských elektrických železníc (TEŽ) od 7. do 17. hodiny.

zdroj foto: ZSSK

„Každoročne sa snažíme prinášať v rámci zbierky aj nejaké novinky a hľadáme spôsoby, ako prísť k darcom bližšie alebo inak. Som veľmi rada, že sme v ZSSK našli otvoreného partnera, ktorý dá našim dobrovoľníkom príležitosť hovoriť o každodennosti so zrakovým postihnutím i zbierkovať aj v netradičnom prostredí elektrických železníc. Verím, že nám prinesú šťastie,“ hovorí Eliška Fričovská, PR manažérka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Zapojiť sa do verejnej zbierky môžete aj prostredníctvom SMS správy s ľubovoľným textom na číslo 820 v hodnote 2 €.

Biela pastelka slabozrakým a nevidiacim pomáha aj s výučbou Braillovho písma a iných špeciálnych zručností, podporuje ich rozvoj, sebadôveru, samostatnosť v súkromnom i spoločenskom živote a podporuje ich v množstve ďalších aktivít.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password