Zaujímavý projekt ,,Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a člne“

Projekt je financovaný z fondu Európskej únie. V rámci tohto projektu bola napríklad vybudovaná cyklotrasa v Kolárove, ale aj zrekonštruovaný skanzen s vodným mlynom v Jelke.

V stredu otvorili v Kolárove novú cyklotrasu. Jej vybudovanie je spoločnou prácou mesta Kolárovo a Nitrianskeho samosprávneho kraja a zároveň súčasťou projektu ,,Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a člne“. Projekt je financovaný z fondu Európskej únie.

Otvorenie cyklotrasy
zdroj: kolarovo.sk

,,Projekt spája 5 žúp, 3 slovenské a 2 maďarské,“ uvádza Nitriansky samosprávny kraj. Upriamuje sa na vytvorenie ucelenej cezhraničnej destinácie, ktorá bude poskytovať služby v oblasti turizmu, kultúry, relaxu a športu na území medzi a pozdĺž riek Malý a Mošonský Dunaj, vrátane hlavného toku Dunaja.

Na viac ako 36 miestach na Slovensku a v Maďarsku bude v rámci projektu dobudovaná vodácka, rekreačná a cykloturistická infraštruktúra.

Zrekonštruovaný už bol napríklad aj skanzen s vodným mlynom v obci Jelka. Vybudovalo sa Centrum vodáckej turistiky v Šamoríne, stavia sa napríklad aj Korzo v Zálesí.

,,Celkový rozpočet projektu je približne 2,9 milióna eur. Príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje vyše 2,4 milióna eur. Zostávajúce finančné prostriedky budú hradené zo zdrojov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a Maďarska a z vlastných zdrojov partnerov projektu,“ informoval Nitriansky samosprávny kraj.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password