Zastávkou rozlúčkového turné Habana Social Club bude aj Nitra

Koncert priblíži každodenný život na Kube a pričaruje nezabudnuteľný večer.

Kto už navštívil Kubu, pozná nezabudnuteľný pocit, ktorý prinesie živé vystúpenie kubánskej kapely. Životný elán etnika, ktoré prechádza neľahkou cestou – cez slzy a mnoho bolesti – je stále
neoblomný.

V každom okamžiku hlásajú radosť zo života a pre Kubáncov hudba a tanec znamenajú cestu ku šťastiu.

Naposledy sa vydáva Habana Social Club  na veľké koncertné turné po Európe.

Vystúpia aj na Slovensku, v Bratislave 21.5. a v Nitre 22.5.2024.

Takto sa rozlúčia so svojím publikom! Autentická scéna, fascinujúca tanečná produkcia svetoznámej tanečnej skupiny Tropicana Club, pestrofarebné kostýmy, ako aj premietanie, ktoré nás prenesie priamo do všedných dní Kuby, vytvoria jedinečnú hudobno-tanečnú delikatesu.

Podľa kubánskej a latinskoamerickej tlače je HABANA SOCIAL CLUB jediným a oficiálnym nástupcom skupiny Buena Vista Social Club, ktorý má rovnako veľa chytľavých hitov ako jeho predchodca.

Buena Vista Social Club sa so svojím publikom rozlúčila v roku 2014 s turné Adios Tour, po ktorom Habana Social Club popularita ešte viac vzrástla. S viac ako polstoročnou históriou niektorí zo zakladajúcich členov Habana Social Club už nežijú, takže súčasná 11- členná kapela sa v priebehu desaťročí niekoľkokrát obnovila, pričom sa pridali mladí virtuózni hudobníci k starším členom.

Zakladateľ Francisca Sancheza Ramosa a Rubéna Gonzaleza uviedol: „Kubánci sú najdôležitejší ľudia na svete. majú pieseň, ktorá hovorí ku všetkým ľuďom na svete. Každý bez výnimky môže cítiť náš smútok a naše šťastie. Toto hudobné dedičstvo si od nás ako interpretov vyžaduje obrovskú pokoru a zodpovednosť.“

Počas koncertného turné ako diváci tohto špeciálneho predstavenia zažijete kubánsky spôsob života. HABANA SOCIAL CLUB predstaví piesne a akustické úpravy niekoľkých latinskoamerických svetových hitov.

Hudobná cesta bude zahŕňať najväčšie kubánske hity Flor palida, Chan – Chan, Bailando, Vivir Mi Vida, El Carneval, Guantanamera, Caballo viejo, Represent Cuba, či Anhelo v podaní Rickyho Martina.

Koncert je určený je pre všetky vekové kategórie.

Zdroj foto: Habana Social Club

Televízia Nitrička

Forgot Password