Zápasníci sa zišli na Memoriáli Jozefa Svitača

Podujatie sa uskutočnilo v sobotu a dejiskom bola Mestská hala na Klokočine.

Išlo už o 38. ročník podujatia, ktorý je poctou známemu trénerovi zápasníkov, Jozefovi Svitačovi. Ten vychoval mnohých vynikajúcich zápasníkov, najznámejší je zrejme bronzový medailista z OH v Moskve, Július Strnisko. Takisto tento rok si pripomíname 110. výročie organizovaného zápasenia v našom meste.

Memoriál organizuje pravidelne domáca TJ AC Nitra a tento rok pomocnú ruku s organizáciou podalo samotné mesto Nitra, ktoré poskytlo aj finančné prostriedky. Zasúťažiť si prišlo 170 zápasníkov z 5 krajín. Okrem domácich ste tu mohli vidieť aj zástupcov z Česka, Maďarska, Ukrajiny a premiéru si odbili borci Veľkej Británie, čo bola premiéra tejto krajiny na tomto memoriáli. Prezident Slovenského zápasníckeho zväzu Ján Karšnák ocenil organizáciu tohto podujatia, ktoré sa pravidelne konáva na sklonku septembra a októbra.

„Každý klub má nejakého bývalého trénera, či zápasníka, ktorý už nežije, ale znamenal prínos pre tento šport. Som rád, že toto podujatie si zapisuje už 38. ročník pocty trénerovi Jozefovi Svitačovi,“ hovorí prezident zväzu zápasenia.

Podpisy prišiel porozdávať aj aktuálny 3. muž z Majstrovstiev sveta v kategórii do 79 kg voľný štýl, Taimuraz Salkazanov.

nastúpení zápasníci z 5 krajín

Oficiálne výsledky z dnešného dňa nájdete dnes alebo zajtra na oficiálnom zápasníckom webe.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password