Zakliesneného muža museli z prevráteného auta vyslobodiť pomocou hydraulického zariadenia

Diaľniční policajti z Nitry si počas svojej služby prechádzajúc po R1 v smere na Banskú Bystricu všimli poškodený protihlukový panel pri ceste. Úlomky zasahovali až do krajnice.

Hliadka preto zišla z rýchlostnej cesty, aby skontrolovala plot aj z druhej strany. „Asi kilometer od zjazdu si všimli poškodené oplotenie diaľnice, ktoré bolo zvalené a taktiež sa tam nachádzali aj malé úlomky časti vozidla. Policajti následne našli pri poškodenom plote auto, prevrátené na streche a zakliesnené medzi protihlukovou stenou a jarkom,“ uvádza nitrianska krajská polícia.

Jeden z policajtov išiel k autu, druhý privolal ostatné záchranné zložky. Dvere na havarovanom aute sa nedali otvoriť a nedalo sa k nemu ani poriadne dostať, keďže bolo tesne pri protihlukovej stene.

Policajti však cez kufor spozorovali muža, ktorý prosil o pomoc. Nevedel sa hýbať a sťažoval sa na bolesť hrudníka a krku.

„Policajti s mužom celý čas komunikovali a upokojovali ho až do príchodu záchranárov,“ uvádza nitrianska polícia.

Podľa Andrey Červočovej, hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru SR, bola nehoda osobného auta hlásená v nedeľu približne o 9. hodine. Došlo k nej na štátnej ceste č. 65 v katastri obce Tesárske Mlyňany. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že vozidlo je prevrátené na streche a jedna osoba je v ňom zakliesnená,“ potvrdzuje hovorkyňa.

Hasiči zakliesnenú osobu vyslobodili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia, havarované vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password