Zakladateľ Matador Group Štefan Rosina oslávil 90 rokov

Zaslúžil najskôr o rozvoj gumárenského priemyslu v Púchove a jeho transformáciu na modernú fabriku, ktorá prežila turbulentné deväťdesiate roky.

Dňa 7. júla 2022 oslávil životné jubileum 90 rokov Štefan Rosina, ktorý výrazným spôsobom prispel k zachovaniu gumárenskej výroby a následne aj strojárskej tradície v regióne stredného Považia.

Do fabriky v Púchove nastúpil v roku 1950, keď sa tam rozbiehala výroba pneumatík. „Bol medzi prvými zamestnancami ako bežný zamestnanec, postupne sa prepracoval do vedenia firmy, ktorú dokázal udržať konkurencieschopnú a počas deväťdesiatych rokov nielen transformovať na popredného slovenského výrobcu pneumatík, ale zároveň položiť základy dnešného Matador Group-u, ktorý sa z gumárenskej výroby stiahol a transformoval sa na popredného dodávateľa kategórie TIER1 pre automobilový priemysel,“ uviedol Marian Bóna, PR manager MATADOR Group.

Svoju kariérny život zasvätil gumárenskému priemyslu a ako žiak „baťovskej“ školy si uvedomoval dôležitosť postaviť svoje podnikanie na kvalitných ľuďoch a manažéroch a zároveň si uvedomoval dôležitosť inovácií a sledovaniu trendov v oblasti strojárenskej výroby.

Svojimi manažérskymi schopnosťami dokázal firmu nielen udržať, ale aj modernizovať a postupne pridávať do skupiny aj strojárenskú výrobu. Následne firmu prevzali jeho synovia, ktorí ju úspešne riadia dodnes a zároveň každým rokom rozširujú.

Štefan Rosina sa zaslúžil nielen o rozvoj fabriky a gumárenského, ale aj mesta Púchov a to z hľadiska priemyselného, technologického, kultúrneho, či akademického a športového.

Televízia Nitrička

Forgot Password