Začína tretí ročník festivalu Pro Musica Nostra Nitriensi

Tóny klasickej hudby už po tretíkrát oživia priestory historických pamiatok na ôsmich miestach Nitrianskeho kraja.

Festival klasickej hudby Pro Musica Nostra Nitriensi prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikom v minulosti bežne vyhľadávalo. „Cieľom festivalu je prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok,“ priblížil Radovan Baláž, člen prípravného festivalového výboru.

Park Hotel Tartuff v Beladiciach, miesto konania koncertu Jany Bouškovej.

Festival sa uskutoční na ôsmich historicky zaujímavých miestach v dňoch od 27. 9. do 4. 10. 2020.

Na otváracom koncerte sa v Rímsko-katolíckom kostole povýšenia sv. Kríža v Nových Zámkoch predstaví Slovenský filharmonický zbor so zbojmajstrom Jozefom Chabroňom. Druhý koncert v Poľovníckom kaštieli v Palárikove prinesie návštevníkom zaujímavú hudobnú výpravu naprieč Európou v podobe koncertu s názvom Hudobný glóbus. Koncert v Park Hoteli Tartuf v Beladiciach bude patriť svetovo uznávanej umelkyni Jane Bouškovej, ktorá sa ako jediná česká laureátka najprestížnejších harfových súťaží sveta predstaví publiku sólovým programom. Vokálny súbor VocaMe sa predstaví v Bazilike sv. Emeráma v Nitra a Kostol sv. Juraja v Kostoľanoch pod Tribečom bude hostiť poľských interpretov – hráča na barokovú trúbku Tomasza Ślusarczykyho a organistu Waclawa Golonka. V kaštieli Château Béla zas návštevníkov svojou hudbou potešia Michaela Koudelková, Libor Mašek a Monika Knoblochová. Nezabudnuteľná Iva Bittová vystúpi so sláčikovým kvartetom Mucha Quartet v Starej prachárni v Komárne. Záverečným koncertom vdýchne čaro levickej Židovskej synagóge komorný súbor Barocco Sempre Giovane s renomovanými sólistami.

Zdroj: Festivalový výbor

Vstupenky sú dostupné online. Na koncerty v Nových Zámkoch a v Kostoľanoch pod Tribečom je vstupné dobrovoľné.

Organizátorom podujatia je Hudobné centrum v Bratislave v spolupráci s vybranými mestami, obcami a partnermi z regiónu. Festival sa koná pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password