Začína sa jesenné upratovanie

Počas najbližších týždňov bude v Nitre prebiehať jesenné upratovanie. Prvé budú Krškany a Janíkovce.

V meste bude prebiehať jesenné upratovanie. Začne sa 23. septembra a bude prebiehať až do konca novembra. Prvé prídu na rad Krškany a Janíkovce. „Kontajnery budú na jednotlivé ulice privezené vždy napoludnie, o dvanástej hodine, môže sa do nich dávať odpad až do večera, do ôsmej hodiny,“ povedal hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Kontajner bude podľa potreby niekoľkokrát odvezený.

„Do veľkoobjemných kontajnerov ukladajte hlavne veľkorozmerný komunálny odpad (rozobraté skrine, stoly, WC misy a pod.),“ upozorňujú Nitrianske komunálne služby. Do kontajnerov by ste nemali odkladať organický odpad ako sú konáre, drevo, lístie a ani elektroniku.

Odpad je možné odovzdať aj v zberných dvoroch.

Urobiť tak môžete po predložení občianskeho preukazu, ktorým preukážete trvalý pobyt v Nitre. Po predložení dokladu o zaplatení poplatku za smetné môžete odpad v zberných dvoroch odovzdať kedykoľvek, teda aj mimo termínov jesenného upratovania. Stavebnú suť môžete v zberných dvoroch odovzdať za poplatok 0, 05 € za 1 kg. Prevádzkové hodiny a adresy zberných dvorov nájdete tu.

Zberné dvory sú v Janíkovciach, na Čermáni, na Nábreží mládeže, pri NKS, na Braneckého ulici, pri Zoborských kasárňach a v Krškanoch, kde je aj kompostáreň.

Harmonogram jesenného upratovania v roku 2019 (zdroj: nitra.sk)

Foto: ilustračná

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password