Začína druhý polrok cyklu komorných koncertov Galéria hudby 2019

Už 1. októbra odštartuje jesennú časť koncertov slovenský komorný súbor EnsembleSpectrum.

Po letnej prestávke sa začína jesenná časť Galérie hudby. Jedná sa o 14. ročník tohto projektu, ktorý by chcel nadviazať na predchádzajúce úspešné ročníky od roku 2006.

Galéria hudby je cyklus komorných koncertov, ktoré sú zamerané na spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období, ale aj hudby súčasnej. Hlavným cieľom týchto cyklov je podpora kvalitného koncertného umenia, ktorou prispieva k rozvoju kultúrneho života v Nitre a okolí.

Okrem EnsembleSpectrum sa môžete tešiť aj na Slovenský filharmonický zbor, Slovenský komorný orchester a Jordanu Palovičovú. Koncert bude mať aj hudobná skupina Het Collectief, ktorá bola založená v Bruseli ešte v roku 1998 a okrem mnohých koncertov v Belgicku pravidelne zapĺňa koncertné sály aj v zahraničí.

Celý program môžete nájsť priamo na stránkach Nitrianskej galérie.

Všetky koncerty sa uskutočnia v Koncertnej sále Župného domu na Župnom námestí. Lístky si môžete zakúpiť v Nitrianskej galérii, počas otváracích hodín. Cena pre dospelého je 8 eur, zľavnené vstupné pre deti, ZŤP a dôchodcov je 5 eur.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password