Začiatok školského roka v Nitre

Posledný rok bol ťažkou skúškou pre rodičov i školopovinných. Dnes sa po dlhom čase otvorili brány škôl aj v Nitre.

základnná škola, trieda

Základné školy v Nitre dnes privítali spolu 812 prváčikov a materské školy od dnešného dňa navštevuje 2541 detí. Celkovo základné školy navštevuje 6700 žiakov a školský rok bezproblémovo začal v 14 mestských základných školách i 26 materských školách.

Primátor mesta, Marek Hattas sa dnes prihovoril k prváčikom na ZŠ Tulipánová, ktorým dodal odvahu do nasledujúceho školského roka. Deviatakom poprial šťastie pri ich ďalších krokoch, ktoré budú nasledovať po ukončení základnej školy. Pripomenul i dôležitosť vhodného výberu strednej školy, ktorá im výrazne ovplyvní ďalšie smerovanie v živote a kariére.

ZŠ Tulipánová sa pod vedením riaditeľky Márie Sailerovej zaraďuje medzi najúspešnejšie školy v Nitre. Základná škola zaznamenala nárast počtu žiakov z 398 na 505, zlepšila sa čitateľská gramotnosť a na škole funguje futbalová trieda. Primátor mesta diskutoval s vedením školy aj o budúcnosti futbalovej akadémie či o výstavbe nového pavilónu v časti Párovské Lúky.

Primátor mesta uviedol, že najväčšou prioritou tohto školského roka bude udržať prezenčnú formu vyučovania od septembra do júna.

Zdroj: Roman Oravec

Televízia Nitrička

Forgot Password