Začiatkom októbra príde výrazné ochladenie

Začiatok pracovného týždňa bude veterný. Počasie na našom území ovplyvní postupujúca tlaková níž, ktorá prinesie do strednej Európy veterné počasie.

Tohtoročný september sa s nami definitívne rozlúči v pondelok, a to premenlivo oblačným počasím s dažďom, prehánkami a ojedinele aj s búrkami. Bude veľmi veterno, teplota vystúpi na 16 až 24 °C.

Podľa portálu imeteo.sk: „Nárazy vetra sa budú pohybovať od 50 do 80 km/hod. Vietor by mal slabnúť až v noci z pondelka na utorok.“

V utorok nás október privíta prevažne slnečným počasím rušeným iba rannými hmlami. Teplota vystúpi na 17 až 24 °C.

V stredu počas dňa začne oblačnosť pribúdať a s ňou aj dážď, prehánky a ojedinele aj búrky. Teploty sa budú pohybovať v intervale 15 až 22 °C.

V ďalších dňoch prenikne do našej oblasti od severozápadu chladný vzduch, ktorý prinesie výraznejšie ochladenie. Pri polojasnom počasí nás čakajú chladné noci a cez deň sa bude teplota pohybovať od 9 do 15 °C.

V piatok bude polooblačno až oblačno, teploty budú v rozpätí od 8 do 16 °C. Zafúka severozápadný vietor s rýchlosťou 13 km/hod.

Cez víkend by sa malo otepliť. V sobotu a v nedeľu bude polooblačné počasie, teploty sa budú pohybovať v intervale od 15 do 21 °C. Zafúka severný až severovýchodný vietor s rýchlosťou 28 km/hod.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password