Začiatkom budúceho roka vzniknú v Nitre desiatky kompostovísk

Na Chrenovej majú s komunitným kompostovaním trojročné skúsenosti. K fungujúcim kompostoviskám pribudnú desiatky ďalších.

Do konca januára má v Nitre vzniknúť štyridsať komunitných kompostovísk. Mesto ich osadí na základe záujmu obyvateľov bytových domov a odborného posúdenia vhodných lokalít. Slúžiť budú na kuchynský biologicky rozložiteľný odpad z domácností na sídliskách a v okolí.

„Mesto začalo s umiestňovaním kompostérov na Chrenovej, kde majú dve komunity z ulíc Výstavná a Lipová trojročné skúsenosti s komunitným kompostovaním,“ pripomína nitrianska radnica. V uvedenom prípade išlo o zapojenie 120 domácností a k už fungujúcim kompostoviskám pribude ďalších dvadsať.

„Začiatkom budúceho roka pribudnú ďalšie v Starom meste, na Klokočine a na Čermáni. Spolu tak vznikne 40 komunitných kompostovísk,“ informuje mestský úrad.

Mesto chce komunitné kompostovanie a nakladanie s biologicky rozložiteľným odpadom posunúť na vyššiu úroveň, zároveň chce byť v tejto oblasti príkladom pre iné mestá. Komunitné kompostéry sú financované mestom v rámci iniciatívy Kompostujeme v Nitre.

foto: mesto Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password