Začala druhá fáza letnej prípravy

Po vyše troch týždňoch voľna a dovoleniek je mužstvo spod Zobora znovu pokope.

Hokejisti HK Nitry už znovu poctivo trénujú. Včera sa hráči po troch týždňoch znovu stretli v nitrianskej kabíne a zahájili druhú fázu letnej prípravy. Úvod však bude hlavne o príprave na suchu, prvý tréning na ľade čaká našich hokejistov vo štvrtok.

„Čo sa týka prvého tréningu po pauze, hráčov musím pochváliť. Bolo vidieť, že tri týždne doma nelenili a nastúpili veľmi dobre pripravení,“ povedal Andrej Kmeč, hlavný tréner HK Nitra.

Do tréningu sa však zatiaľ nezapojili všetci. Juraj Šiška musel absolvovať operáciu ruky a jeho návrat sa očakáva o dva mesiace. Hráči zo zahraničia sa pripoja postupne.

„Okrem Juraja Šišku nemáme v tíme žiadne iné zranenie. Jediný legionár, ktorý sa pripojil je Maxim Vešutkin. Keďže prišiel bez batožiny (batožinu mu na ceste do Nitry stratili v Moskve, pozn. redakcie), nemal ani veci na cvičenie, ale s tým nebol problém, hneď ich vyfasoval. Ostatní legionári okrem Gabrielleho prídu v priebehu tohto týždňa, Judd Blackwater o čosi neskôr,“ pokračoval Kmeč.

Jesse Gabrielle momentálne ešte hrá austrálsku ligu a k svojim spoluhráčom z Nitry sa pripojí až v druhej polke augusta. Z prípravy na nejakú dobu vypadnú aj mladí útočníci Jakub Minárik a Alexander Hvizdoš, s ktorými sa z úvodu augusta počíta na zápasy Slovenska U20.  

Zdroj foto: www.hockeynitra.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password