Za volantom bez vodičáku a so striekačkami

Nedať prednosť hliadke pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) a súčasne mať na svedomí rôzne previnenia sa jednoducho nevypláca.

Vodič Škody Octavia pri vychádzaní z vedľajšej komunikácie na Štefánikovu ulicu nedal prednosť nitrianskej hliadke pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorú tým ohrozil aj obmedzil natoľko, že musela náhle zmeniť smer jazdy.

Policajti po kolízii začali vozidlo prenasledovať, to sa im snažilo uniknúť.

Podozrivé auto hliadka zastavila až na Kalinčiakovej ulici. „Pri ďalšej kontrole vysvitlo, že 30 ročný vodič nemá vodičský preukaz, pretože mu bol v januári tohto roka uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 16 mesiacov,“ opisuje polícia, podľa ktorej sa muž stal automaticky podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Policajti mu museli obmedziť osobnú slobodu.

Jediné, čo dopadlo dobre, bola dychová skúška.

Ani výsledok 0,00 mg/l vodiča z problémov nevytiahol. „Pri predvádzaní odovzdal dobrovoľne policajnej hliadke injekčné striekačky s bielou kryštalickou látkou a tzv. „sklenky“ na fajčenie,“ informovali policajti, ktorí mladého muža po incidente podozrievajú aj z drogovej trestnej činnosti.

Foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password