Za pomalú jazdu mestom hrozia protestujúcim vodičom tresty

Vodiči, ktorí v Šali protestovali proti odkladu výstavby obchvatu mesta, môžu čeliť trestom zo strany polície.

Obyvatelia mesta vyjadrili svoj nesúhlas v pondelok (8. 3.) popoludní pomalou jazdou ulicami.  Podľa hovorkyne Šale Dajany Hanesovej policajné hliadky protest rozpustili. „Podľa našich informácií hrozia niektorým exemplárne tresty za zúčastnení sa na proteste počas núdzového stavu,“ uviedla Hanesová.

Zásah proti protestujúcim vodičom ani prípadné exemplárne tresty pre nich polícia nekomentovala.

„Polícia zabezpečila kamerové záznamy a podľa nich budeme zisťovať, ktorí z vodičov sa dopustili protiprávneho konania,“ uviedla pre TASR nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Šaľania bojujú za výstavbu obchvatu už niekoľko rokov, informácia o odsunutí už pripravovanej výstavby ich preto rozhorčila. „Už desiatky rokov sa obchvat plánuje. Štát vynaložil vyše sedem milióna eur na výkup pozemkov. Pozemky sú vykúpené, až na jedného jednotlivca, pre ktorého celý tento projekt stojí na jednom mieste,“ skonštatoval viceprimátor Šale Róbert Tölgyesi. 

Súčasná dopravná situácia v meste je neudržateľná aj podľa viceprimátorky Danice Lehockej. „A to nielen pre zdržania, ktoré vznikajú pre pravidelné dopravné zápchy, ale aj z dôvodu stavu nášho mosta,“ doplnila. Ako pripomenula Hanesová, protest Šaľanov podporili aj primátori a starostovia okolitých miest a obcí. 

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password