Za 3 dni na cestách Nitrianskeho kraja pribudlo 5 obetí. Polícia bije na poplach

Meranie rýchlosti, kontroly zamerané na požitie alkoholu a omamných látok, telefonovanie, nesprávny spôsob jazdy a iné porušenia pravidiel sú ďalej predmetom sprísnených policajných kontrol. Zodovednosť zostáva na vodičoch.

Séria nehôd s fatálnym koncom začala ešte v piatok popoludní. Pri kolízii medzi obcami Komjatice a Lipoví prišli o život 36-ročný muž a 33-ročná spolujazdkyňa. Muž pravdepodobne plynule prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s nákladným vozidlom a následne s okoloidúcim autom. Podľa prvotných informácii polície mohlo byť príčinou nedostatočného venovania sa jazde práve obsluha mobilu.

V noci z piatku na sobotu pribudol k obetiam len 17-ročný mladík.

„21-ročný vodič osobného auta pravdepodobne nezvládol riadenie a s vozidlom zišiel z cesty a narazil do plota rodinného domu. Pri náraze vyletel z auta 17-ročný spolujazdec, ktorý na následky utŕžených zranení zomrel na mieste nehody,“ uviedla polícia, ktorá vodiča podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledok 1,31 promile. Predbežnými príčinami nehody boli vysoká rýchlosť a alkohol za volantom.

V sobotu podvečer bola hlásená ďalšia nehoda, tento raz v Šali. Na križovatke pri nákupnom centre došlo k zrážke osobného auta a chodca. 30-ročný vodič zrejme neskoro spozoroval 62-ročného chodca a došlo k zrážke. Starší muž spadol pod kolesá ďalšieho auta, ktoré riadila 30-ročná vodička.

Cesta z Nových Zámkov smerom na Bánov bola štvrtou lokalitou s nešťastným záverom.

Mladý vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, zišiel z cesty a narazil s autom do stĺpu elektrického vedenia. Následne sa auto niekoľkokrát prevrátilo a vyvrátený stĺp naň spadol. V aute boli piati mladí muži. Jeden 18-ročný chlapec zrážku neprežil, ďaľší 19-ročný je vážne zranený a dvaja 18-roční a 19-ročný vodič sa zranili ľahši.

„Aj napriek tomu, že máme za sebou katastrofálny víkend, čo sa týka tragických dopravných nehôd, naši dopravní ako aj poriadkoví policajti pri kontrolách zisťujú u vodičov prítomnosť alkoholu v dychu. Len v priebehu víkendu odhalili 8 vodičov, ktorí nafúkali nad 1 promile a dvaja z nich spôsobili aj dopravnú nehodu,“ dopĺňa polícia.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password