Z Nitry vlakom do Prahy: Po novom sa odvezie 240 cestujúcich.

Linka sa teší veľkej obľube a počet cestujúcich neustále rastie. Arriva preto od začiatku nového školského roka nasadila na linke dva spoje denne.

zdroj: www.arriva.sk

Pridaním vlakového spojenia na obľúbenej trase sa bude môcť po novom odviesť až 240 cestujúcich denne. Celkový počet priamych vlakových spojov z Nitry do Prahy sa tak zvýši z deviatich na štrnásť týždenne.

Ešte niekoľko dní budú môcť cestujúci z Nitry do Prahy odchádzať ráno o 6:36, v sobotu a v nedeľu aj o 12:45. Spiatočným vlakom z Prahy do Nitry môžu cestovať o 14:17, v piatok a v sobotu aj ráno o 8:36. Od 1. septembra sa z víkendových dodatočných spojov, ktoré jazdia v piatok a sobotu z Prahy do Nitry a v sobotu a nedeľu z Nitry do Prahy, stanú pravidelné denné spoje. K navýšeniu počtu vlakov pristupuje spoločnosť Arriva na základe požiadaviek cestujúcich.

zdroj: www.arriva.sk

Arriva na Slovensku

Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2008, aktuálne v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing.

Arriva má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Zamestnáva vyše 53 000 ľudí a ročne prepravuje 2 miliardy cestujúcich v 14 európskych krajinách.

Arriva vo svete

Spoločnosť je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password