Z neochoty nasadiť si rúško sa vykľula naháňačka

Policajti na povinnosť prekrytia nosa a úst muža viackrát upozornili, nedal si povedať.

Nitrianski policajti si počas hliadkovania na mestskom cintoríne všimli trojicu osôb. Keďže muž, žena a maloleté dieťa nemali rúška, ani inak prekryté ústa a nos, vzhľadom na aktuálne platné hygienické opatrenia ich na to upozornili. „Žena okamžite uposlúchla, rúško si nasadila, ale muž pokračoval v chôdzi ďalej, kývol rukou a stroho povedal, aby ho neotravovali,“ opisuje situácia Mestská polícia v Nitre.

Policajti ho preto opäť vyzvali, aby si nejakým spôsobom prekryl tvár.

Mužom zákona odporca rúšok odpovedal, že žiadne nemá. Nemá pri sebe ani šál, aj keby mal, nenasadí si ho, pretože má údajne negatívny test na COVID-19 a je darcom krvi. Na to mu policajti vysvetlili, že negatívny test ho od povinnosti nosiť rúško neoslobodzuje, že sa dopúšťa v čase núdzového stavu priestupku a žiadali preto opakovane jeho preukaz totožnosti. „Muž začal klásť aktívny odpor a snažil sa hliadke ujsť, preto mestskí policajti použili donucovacie prostriedky, priviedli ho k služobnému vozidlu a predviedli na útvar mestskej polície,“ uviedla hliadka. O žene, ktorá s ním bola sa vyjadril, že nepochádza zo Slovenska a jazyku nerozumie.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

„Muž bol v neustálom odpore a afekte, dlhšiu dobu uvádzal nepravdivé údaje o svojej totožnosti,“ opisuje situáciu polícia.

Po telefonáte mužovej manželky a následnom potvrdení údajov, na útvare zistili, že ide o 36-ročného muža z Hnúšte. „Ten neskôr odmietol prejednať svoj priestupok v blokovom konaní. K priestupku podal vysvetlenie, že on údajne prišiel zo Švajčiarska, nevie o povinnosti nosiť rúško, a vraj doma nemá ani televíziu, takže sa to nemal možnosť dozvedieť,“ dodala mestská polícia. Svoje vysvetlenie (už s rúškom, ktoré mu poskytli na polícii) aj tak odmietol podpísať. Priestup však bol postúpený na príslušný správny orgán.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password