Z Hideparku do veľkej politiky

Primátor Nitry Marek Hattas vstupuje do novej politickej strany bývalého prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Andrej Kiska včera na tlačovej konferencií predstavil svoju politickú stranu Za ľudí. Podľa jeho slov vstupuje do parlamentnej politiky z dôvodu, aby pomohol našej krajine. Preto založil stranu, ktorá má slúžiť najmä ľuďom. „Každý jeden človek v našej krajine musí mať rovnakú príležitosť, rovnakú šancu,“ uviedol Andrej Kiska.

Od Hideparku cez primátorskú stoličku až do parlamentu?

Marek Hattas, bývalý riaditeľ Hideparku, sa v posledných komunálnych voľbách stal bez akýchkoľvek predošlých politických skúseností primátorom Nitry. Hattas zdieľa názory bývalého prezidenta a stáva sa členom strany Za ľudí. Iba po šiestich mesiacoch na primátorskej stoličke krajského mesta tak vstupuje aj do veľkej parlamentnej politiky.

„Naša krajina potrebuje zmenu a ja sa k tejto zmene zodpovedne a s pokorou hlásim. Súboj o jej podobu pre mňa nekončí úspešnými komunálnymi voľbami. Budúci rok nás čakajú dôležité parlamentné voľby a ja som rozhodol pridať k politickému hnutiu Andreja Kisku,“ uviedol Hattas.

Podľa názorov niektorých ľudí je mladý ambiciózny človek v parlamentnej politike vítaná zmena. Iná skupina ľudí si však myslí, že by mal svoje schopnosti ukázať najprv v domácej Nitre.

„Mnohí Nitrania by boli radšej, keby som sa venoval iba samospráve, no mesto je úzko späté s okolitými obcami, krajom a štátom. Musíme dať dohromady šikovných ľudí na každej úrovni, jedine tak dosiahneme v našej krajine zásadné zmeny, ktoré povedú k tomu, že sa nám v našich mestách a obciach bude žiť lepšie,“ vyjadril sa Hattas.

Hattasov zámer zapojiť sa do politického diania na vyššej ako komunálnej úrovni, sa stretol s nesúhlasom aj v jeho vlastných radoch. Michaela Hefková sa pred pár dňami vzdala postu viceprimátorky a po následnom nátlaku sa vzdala aj poslaneckého mandátu. O všetkých dôvodoch jej odstúpenia si môžete prečítať v našom článku.

 „Rešpektujem rozhodnutie Michaely Hefkovej vzdať sa poslanectva a tým pádom aj postu viceprimátorky. Nechcem komentovať jej dôvody odstúpenia, plne to rešpektujem a ďakujem jej za prácu ktorú tu odviedla,“ odpovedal na otázku ohľadom Hefkovej odstúpenia Hattas.

Bola Hefková jediná členka Hattasovho tímu, ktorá nesúhlasí s primátorovými ambíciami, alebo bol jej odchod iba prvým z mnohých?  Ako sa primátor popasuje s povinnosťami, ktoré ho v strane Za ľudí čakajú a ako sa mu podarí skĺbiť ich s povinnosťami, ktoré má voči Nitre, ukáže až čas.

Článok venovaný Hideparku, ktorého zakladateľom je primátor Hattas, vám prinesieme už čoskoro na našom webe.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password