Z dielne DAB vyšli stovky rúšok

V divadle sa nehrá, v divadle sa šije. Divadlo Andreja Bagara v Nitre darovalo už viac ako tisíc ochranných rúšok ušitých vo vlastných dielňach.

DAB ich postupne distribuuje všade tam, kde sú potrebné. Niekoľko stoviek ochranných rúšok bolo odovzdaných v Zariadení pre seniorov Zobor v Nitre. Desiatky odoslali aj do obce Malý Lapáš a ďalšie dostali zdravotníci.

Stovky rúšok získala Chirurgická klinika vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

„Som veľmi rád, že naše divadlo môže pomáhať ľuďom aj v čase epidémie ochorenia COVID-19,“ povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy. Darované rúška si od zástupcov divadla osobne prevzal primár chirurgickej kliniky Jozef Korček spolu s vrchnou sestrou Máriou Dumančičovou. „Ďakujem za ochranné prostriedky, ktoré našim pracovníkom poskytlo DAB a želám všetkým veľa zdravia,“ povedal pri preberaní rúšok primár Jozef Korček.

Nitrianske divadlo v týchto dňoch nezanevrelo ani na svojich priaznivcov.

Náročné obdobie epidémie im pomáha prekonať pomocou bohatého kultúrneho programu, ktorý prenieslo zo svojich javísk do online priestoru. „Okrem uvádzania obľúbených inscenácií počas Divadelných pondelkov, zverejňuje DAB na svojom youtube kanáli a na sociálnych sieťach aj rozprávky čítané hercami divadla, divadelné kvízy, tajničky, či zaujímavosti zo zákulisia,“ prezrádza DAB.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password