Z baroka do súčasnosti v Mojmírovciach

V sobotu 3. augusta sa v Mojmírovciach uskutoční barokový deň plný zábavy. Program je pripravený pre celú rodinu.

Medzi 13. až  15. hodinou sa môžete tešiť na barokový sprievod, ktorý povedie od námestia na nádvorie kaštieľa, historické tance, šermiarske etudy či ukážky dobovej tortúry. V programe je zahrnuté aj hudobné vystúpenie skupiny Musicantica Slovaca i dobová baroková módna prehliadka. 

Pre deti

Pre deti je od 15.00 prichystaný program s Vílou Ellou, s ktorou bude aj autogramiáda a fotografovanie. Od 15-tej bude prebiehať aj predstavenie Tajomný náhrdelník v prevedení Teatro Orlus, ktoré neskôr vystrieda detská rocková kapela z Mojmíroviec.

Hudobné a divadelné vystúpenia

O 17.30 sa predvedie skupina Mafia Corner s hudobným vystúpením. Teatro Orlus príde ešte s jedným predstavením s názvom Mesačné svetlo. Záver programu bude v rukách DJ, na nádvorí sa budú niesť tóny hudby na počúvanie i tancovanie. 

Prehliadky a iné atrakcie

Okrem iného počas dňa budú prebiehať aj individuálne prehliadky Kaštieľa Mojmírovce, Regionálne múzeum Mojmírovce bude sprístupnené verejnosti aj s výkladom, môžete sa ale tešiť aj na prehliadku mlyna s príbehom mlynára. Počas dňa budú pripravené aj rôzne iné atrakcie ako vozenie na koči, remeslá, ale aj skákací hrad, kolotoč či maľovanie na tvár. 

Vstupné

Cena vstupeniek pre dospelého je 5 eur, pre dieťa, dôchodcov a občanov Mojmíroviec bude vstupné 2 eurá a dieťa do 6 rokov a osoba ZŤP má vstup zdarma. 

 

Televízia Nitrička

Forgot Password