XXII. ročník Nitrianskych univerzitných dní prináša do Nitry množstvo podujatí

Okrem tradičného výstupu na Zobor či ŠPUKFEST-u je v pláne tiež otvorenie parku Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Botanická záhrada SPU (Zdroj: NH)

Aktuálny ročník Nitrianskych univerzitných dní odštartoval charitatívnou zbierkou Hračka pre dieťa. Vyzbierané hračky ocenia deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. „Nasledujúce tri týždne prinesú ďalšie zaujímavé, rôznorodé podujatia s dôrazom na šport, kreativitu, získanie nových vedomostí aj zábavu,“ uvádza jeden z organizátorov Univerzita Konštantína Filozofa.

Dočkáme sa otvorenia parku Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Ten je z dôvodu príprav nových plôch pre verejnosť v súčasnosti zatvorený. Nadšencov ekológie potešia napríklad aj prednášky o globálnych problémoch životného prostredia. Vo Viváriu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity môžete spoznať svet hadov a zájsť môžete aj na deň otvorených dverí do sokoliarne, alebo ak vás viac zaujíma kultúra, na tréning FS Zobor.

„Pre športovcov, a nielen pre nich, sú pripravené zápasy v malom futbale, tematický workshop „Joga o piatej“ či stolnotenisový turnaj pre všetkých študentov UKF,“ pokračuje univerzita.

Chýbať nebude ani tradičný jarný výstup na Zobor. Doplní ho večer pri ohníku.

Podujatia, ktoré sa konajú od 15. apríla do 8. mája zavŕši hudobný program ŠPUKFEST-u s koncertami interpretov ako GLEB, Separ, DJ Andee B2B DJ Spirit, Radiopieces, Virvar a Naivný kabaret.

Organizátorom tohtoročných univerzitných dní je Univerzita Konštantína Filozofa, Slovenská poľnohospodárska univerzita, mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj.

Zdroj: UKF v Nitre

Televízia Nitrička

Forgot Password