Vznikajú petície za zatvorenie stredných škôl

Materské a základné školy v Nitre budú od zajtra zatvorené. Pre zatvorenie stredných škôl v kraji vznikla petícia.

Opatrenia súvisiace s ochorením COVID-19 každým dňom pribúdajú. Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita už prerušili prezenčnú formu výučby do 22. marca z vlastnej iniciatívy. K celoplošnému zatvoreniu materských, základných a stredných škôl na Slovensku zatiaľ neprišlo. Niektorí sa preto rozhodli vec zobrať do vlastných rúk. Vzniklo niekoľko petícií za zatvorenie škôl nielen v Nitrianskom, ale aj v Prešovskom kraji či v Žiline.

Chcú zabrániť rozširovaniu vírusu.

„Mnohí študenti do NR kraja cestujú v preplnených vlakoch,autobusoch a sú v priamom kontakte s cudzími osobami. Chceli by sme zabrániť rozširovaniu vírusu a ochraňovať svoje zdravie tak,ako to urobilo už veľa študentov na Slovensku, kde nebol problém s dočasným uzatvorením škôl,“ uvádza sa v petícii Uzavretie SŠ kvôli bezpečnosti COVID-19 v NR kraji. Autori petície žiadajú s ohľadom na bezpčnosť a prevenciu o podpis žiakov, učiteľov, rodičov aj ostatných občanov.

Nitra zatvára materské a základné školy.

Podľa hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka nitrianska radnica na základe rozhodnutia krízového štábu a po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pristúpila k uzatvoreniu materských a základných škôl. Tie budú uzatvorené od 12. do 16. marca vrátane.

„O predĺžení uzatvorenia základných škôl po pondelku 16. marca budeme včas informovať. Očakávame však v tomto smere včasné rozhodnutie hlavného hygienika a ústredného krízového štábu, ktoré bude platné plošne pre celú Slovenskú republiku,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek. Podľa platnej legislatívy SR môže mesto udeliť voľno na základných školách v trvaní najviac 5 dní počas celého školského roka. Vláda zvažuje celoplošné uzatvorenie škôl na území Slovenska. Situáciu bude riešiť Ústredný krízový štáb. Od zajtra na území SR platí mimoriadna situácia, ktoré môže priniesť ďalšie opatrenia.

K 7 osobám s potvrdeným koronavírusom dnes pribudli ďalšie. „Posledné tri prípady sú osoby, ktoré boli v kontakte so štvorčlennou slovenskou rodinou v rakúskom Kittsee s pozitívnymi výsledkami testov. Momentálne sú v domácej karanténe, ich stav si nevyžiadal hospitalizáciu,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password