Vyzbierali 250 kg odpadu

Matej Koreň z Nitry sa podujal na neľahkú úlohu – zorganizoval verejný zber odpadu. Za tento čin si vyslúžil medzinárodné ocenenie.

V Nitrianskom kraji je 87 stredoškolákov, ktorí sa napriek korone minulý školský rok nevzdali a vytrvalo pracovali na splnení svojich cieľov a snov. Jeden z nich je devätnásťročný študent z Nitry Matej Koreň. Tomu sa spolu s ďalšími dobrovoľníkmi podarilo zbaviť životné protredie 250 kilogramov odpadu.

Matej z Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre vystúpil zo svojej komfortnej zóny a siahol si na vlastné dno síl.

Napriek prvotnej hanblivosti sa pustil do odvážneho projektu – organizovať verejné zbery odpadu v Nitre. „Naše mesto bolo na mnohých miestach veľmi znečistené odpadom.Tak som sa rozhodol s tým niečo spraviť,“  prezrádza Matej. Okrem svojho environmentálneho projektu naprogramoval aj vlastnú aplikáciu a zvládol náročný pretek Spartan Race.

zdroj súkromný archív MK

Matej patrí k jednému z 1400 tohtoročných úspešných absolventov rozvojového programu. Za svoj čin získal významné medzinárodné ocenenie vojvodu z Edinburghu (DofE).

ocenenie Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
zdroj: dofe.sk

DofE bude na cestách

Koronavírus neodradil študentov ani učiteľov. Riaditeľ Národnej kancelárie DofE Marián Zachar a jeho kolegovia počas prvej polovice októbra navštívia vyše 140 škôl a organizácií na celom Slovensku, na ktorých sa program DofE poskytuje. Odovzdajú tak vyše 1400 DofE certifikátov a odznakov. „Tak, ako sa tlieska zdravotníkom, si ideme aspoň symbolicky oceniť prácu stoviek bojovníkov v prvej línii, ktorí vzdelávajú naše deti,”  vraví Marián Zachar.

V Nitrianskom kraji sa „Dofkári“ budú zdržiavať v stredu 14. októbra. Okrem Nitry navštívia aj Levice a Nové Zámky.
Zdroj foto: súkromný archív MK

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password