Vyviezol odpad do prírody, nakoniec svoj čin oľutoval

Správanie muža v komentároch ľudia poriadne odsúdili.

Na sociálnej sieti sa v jednej zo skupín objavil status o mužovi M., ktorý v okolí Lužianok vyviezol odpad zo stavby do prírody. M. si mal na vyhodenie týchto stavebných zvyškov požičať dodávku od majiteľa Ľ. „Auto je moje. Na fotkách je M., ktorý ho mal požičané na tých pár dní, čo som bol v zahraničí. V živote by som nečakal, že práve on by takéto niečo spravil. Vidíte, že ***, čo takéto veci robia, nie sú nejakí neznámi, ale ľudia medzi nami, o ktorých by sme si to ani nepomysleli. Hneď ráno sme to boli pozbierať. Ja by som to nenechal len tak. Bolo tam toho dosť. M. sa ku všetkému priznal a je mu to ľúto. Ľudia auto poznajú a mňa tiež a je mi to ozaj blbé. Som v tom nevinne. Odpad skončil na riadnej skládke,“  vyjadril sa majiteľ dodávky.

Polícia ihneď začala konať a túto vec rieši ako priestupok. Odpad bol z miesta nakoniec vyvezený preč. Dôkazom toho je aj faktúra a fotografia.

O tom, že vec bola rázne vyriešená hovorí aj to, že status bol zo skupiny v priebehu utorka odstránený. Na sociálnej sieti v komentároch ľudia konanie tohto muža ihneď odsúdili.

„Je dobré, že sa to upratalo a že majiteľ auta chcel očistiť svoje meno, ale smutné je, že toto urobí človek kvôli 7 eurám, aby ušetril,“ píše sa v komentári.

,,Takto by sa k tomu mali postaviť aj ostatní, ktorí vynášajú bordel kade-tade. Tie opletačky a hanba za pár eur podľa mňa nestoja za to,“ znie ďalší komentár.

Políciu teší, že ľudia si všímajú svoje okolie. „Ale sociálne siete nie sú strážcom poriadku. V prípade, že máte podozrenie z porušenia zákona, kontaktujte nás, napríklad aj na známom t.č. 158, alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne aj do súkromnej správy na sociálnej sieti,“ uviedlo KR PZ v Nitre na sociálnej sieti.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password